На 17.05.2018г. в Борован са проведе 11- тото издание на регионалния фолклорен фестивал "Борован свири,пее и танцува"2018г.,под патронажа на Кмета на Община Борован инж.Десислава Тодорова .Фестивалът "Борован свири,пее и танцува" се превърна в традиция, в неизменна част от културния календар на община Борован. Важно достижение на всички нас е признанието, което ни дава нашата публика за тази прекрасна инициатива.На фестивала присъстваха над 180 самодейци от северозападния край на България.Сцената се взриви от песните и музиката на участниците.Кмета на Община Борован приветства самодейците и им пожела успех.Всички участници получиха грамоти за  участие и отлично представяне.

Ето и наградените:

Солови изпълнения

Специална награда плакет за солово изпълнение – Катя Владимирова към НЧ „Просвета1919“ село Малорад
І - во място  –  Таня Славчева към НЧ „Цани Иванов - 1907“ с. Борован  

ІІ - ро  място – Цветана Георгиева към НЧ „ Светлина – 1931“ с.Брусен
ІІІ - то място – Илия Георгиев към Пенсионерски клуб „Копрен92“ с.Копиловци
 

Дуети

Специална награда – плакет за изпълнение на дует – Дует „Борованки“ към НЧ „Цани Иванов-1907“с.Борован 
І - во място – Дует „Малорад“ към НЧ“Просвета -1919“село Малорад

ІІ - ро място Дует  с. Нивянин  към НЧ “Васил Левски - 1908“ с. Нивянин

Групови изпълнения
Специална награда плакет за групово изпълнение на народни песни – Певческа група „Старият дъб“ към НЧ „Асен Златаров“ с.Сухаче.

І - во място Женска певческа група „Пъстра Китка“  към НЧ „Просвета – 1919“ с. Малорад
ІІ - ро място Смесена фолклорна група „ЧАР“ към НЧ „Пробуда – 2012“ с. Оходен

І- во място –Фолклорна формация „Българка“ към НЧ „Цани Иванов - 1907“ с.Борован

ІІ - ро място  –Женска певческа група  при пенсионерски клуб „Копрен-92“  с.Копиловци

ІІІ - то място Фолклорна формация „Полутон“ към НЧ “Възраждане-1932“ гр.Бойчиновци.

ІІІ - то място – Група за народни песни „Здравец“ към НЧ“Пробуда“ с.Добролево.

Специална награда за изпълнение на песни на Маша Белмустакова - плакет - Маестро Цветана Костова към НЧ „ Светлина – 1931“ с.Брусен

Специална награда за изпълнение на песни на Иван Пановски – Певческа  група към НЧ „ Изгрев-1927“с.Студено Буче.

І - во място за изпълнение на песни на Маша Белмустакова – Женска певческа група  „ Расоха“ към НЧ“Димитър Вълнев“ с. Расово

ІІ - ро място за изпълнение на песни на Маша Белмустакова и Иван Пановски  - Женска певческа група  към НЧ “Васил Левски - 1908“ с. Нивянин

ІІІ - то място за изпълнение на песни на Маша Белмустакова и Иван Пановски – Женска певческа група  „Детелини“ към НЧ „ Светлина – 1931“ с.Брусен